NVIDIA RTX™ – Najważniejsza platforma obliczeń graficznych

Rozwiązania NVIDIA od ponad dwudziestu lat są pierwszym wyborem dla przedsiębiorstw w zakresie przetwarzania wizualnego. NVIDIA jest siłą napędową w różnych branżach dzięki platformie NVIDIA RTX, kompletnemu profesjonalnemu rozwiązaniu do wizualizacji. Najnowsza generacja procesorów graficznych NVIDIA RTX i technologie programowe NVIDIA zapewniają śledzenie promieni (ray tracing) podczas renderningu, sztuczną inteligencję, obliczenia, symulacje i zaawansowaną grafikę, od urządzeń wbudowanych, takich jak drony, roboty i automaty do gier, po wydajne mobilne stacje robocze oraz stacje robocze typu desktop i superkomputery. Platforma NVIDIA RTX jest również dostępna w centrach danych z certyfikatem NVIDIA Systems™ oraz od dostawców usług w chmurze. Dzięki oprogramowaniu NVIDIA Virtual Workstation Software (vWS) profesjonaliści mogą uzyskać dostęp do mocy platformy NVIDIA RTX z dowolnego miejsca.
Bezproblemowa współpraca jest kluczem do sukcesu w przypadku zespołów rozproszonych geograficznie. Platforma NVIDIA Omniverse™ Enterprise z NVIDIA RTX tworzy kompleksowe rozwiązanie do współpracy i symulacji łącząc profesjonalne zespoły za pośrednictwem aplikacji i narzędzi, z których korzystają na co dzień.
Dzięki platformie NVIDIA RTX użytkownicy mogą wybierać spośród szerokiej gamy aplikacji akcelerowanych przez GPU, dostarczanych przez globalny ekosystem partnerów oprogramowania NVIDIA. Bliska współpraca pomiędzy firmą NVIDIA a partnerami w zakresie sprzętu i oprogramowania wykracza poza integrację technologii i obejmuje proces testowania, certyfikację oraz wsparcie w trakcie eksploatacji.

Z myślą o profesjonalistach

Platforma NVIDIA RTX zapewnia funkcjonalności, wydajność, stabilność i niezawodność wymagane w profesjonalnych zastosowaniach, ekskluzywne technologie i narzędzia zaprojektowane specjalnie do wdrożeń w przedsiębiorstwach. Obejmują one:

 

 

Obsługa wielu wyświetlaczy
Wyświetlanie na wielu ekranach, w tym o rozdzielczości 4K, a nawet 8K, to powszechnie wymagana funkcjonalność. Ściany wideo, jaskinie do wirtualnej rzeczywistości, wielkoformatowe instalacje LED do produkcji wirtualnej są wdrażane przez firmy na całym świecie. Technologia NVIDIA Mosaic™ zawarta w platformie NVIDIA RTX umożliwia zastosowanie wielu monitorów lub projektorów, a narzędzia programowe NVIDIA Warp and Blend pozwalają prowadzić projekcję na zakrzywionych ekranach.

 

 

Synchronizacja obrazu wideo
Zaawansowane rozwiązania do wizualizacji, takie jak symulatory lotu lub pojazdu, czy transmisje wideo na żywo, wymagają precyzyjnego synchronizowania obrazu wideo z wielu procesorów graficznych lub systemów. Platforma NVIDIA RTX ze sprzętowym rozwiązaniem NVIDIA Quadro® Sync umożliwia wyświetlanie obrazu bez artefaktów poprzez synchronizację  ze sobą wyjść wideo z wielu kart graficznych stacji roboczej lub serwera, z wielu stacji roboczych i serwerów podłączonych do sieci, lub z zewnętrznymi źródłami sygnałów taktowania.

 

 

Przetwarzanie wideo
Zastosowania takie jak edycja wideo, dystrybucja treści wideo lub nadzór wideo, stawiają ekstremalne wymagania wobec zasobów obliczeniowych. Platforma NVIDIA RTX zapewnia funkcje specyficzne dla tego typu zadań: sprzętowe silniki kodowania i dekodowania, które mogą przetwarzać jednocześnie wiele strumieni wideo oraz technologię NVIDIA GPUDirect®, która umożliwia przesyłanie danych bezpośrednio do i z procesorów graficznych RTX, wydatnie zmniejszając opóźnienia.

 

 

Obsługa rzeczywistości rozszerzonej (XR)
Profesjonalne zastosowania rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) stale rosną. Platforma NVIDIA RTX umożliwia obsługę jednego wyświetlacza, montowanego na głowie (HMD) z technologią NVIDIA VR SLI, przez wiele procesorów graficznych oraz przesyłanie strumieniowo treści VR i AR przez sieci 5G i Wi-Fi dzięki NVIDIA CloudXR.

 

 

Zwiększenie wydajności
Potrzeba maksymalizacji produktywności nigdy nie była większa. Platforma NVIDIA RTX zapewnia narzędzia pomagające pracownikom zwiększyć wydajność. NVIDIA RTX Experience™ to pełny zestaw narzędzi zwiększających wydajność, w tym nagrywanie 4K, automatyczne powiadomienia o aktualizacjach sterowników i funkcje gier. Oprogramowanie NVIDIA RTX Desktop Manager zapewnia pełny zestaw narzędzi do zarządzania wyświetlaczem, w tym elastyczne przyciąganie okien, profile użytkowników, zarządzanie oknami i obsługę skrótów klawiszowych.

 

 

Wdrożenie i eksploatacja
Zarządzanie instalacją sprzętu komputerowego na dużą skalę może być wyzwaniem. Platforma NVIDIA RTX zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania i monitorowania sterowników GPU na poziomie przedsiębiorstwa. Sterowniki ze strony NVIDIA RTX Enterprise Drivers są dostrojone, przetestowane i certyfikowane pod kątem zastosowań profesjonalnych.

Udostępnij na Facebook
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux